Kwestie związane z łańcuchem dostaw i wręczaniem prezentów korporacyjnych

Pokonanie blokady "Out of Stock"

Tak, wiemy. WSZYSTKO, co zamawiasz w dzisiejszych czasach, jest opóźnione w takiej czy innej formie - od przyborów szkolnych i odzieży po meble zewnętrzne i SUV-y. Dawne i obecne skutki COVID-19 są wszędzie. Niedobory siły roboczej za granicą uniemożliwiają wysyłkę towarów na czas. Problemy z miejscem na wagony kolejowe na Środkowym Zachodzie i niedobory kierowców w portach oznaczają, że towary te są opóźnione o całe tygodnie. Nawet produkty, które w końcu trafiają do magazynów, są zasysane przez zaległe zamówienia. Wyzwania związane z łańcuchem dostaw są ogromne, a wszędzie brakuje czasu, materiałów i cierpliwości.

Co więc jest kolejną dużą przeszkodą w inwentaryzacji towarów, którą trzeba pokonać? Twoje markowe artykuły promocyjne.

Siła prezentów

Wielu naszych klientów rozdaje markowe artykuły przez cały rok, ponieważ są one tak potężne w budowaniu lojalności klientów. W rzeczywistości 96% respondentów w ostatnim badaniu stwierdziło, że upominki firmowe poprawiły relacje zarówno z klientami, jak i pracownikami. I jeśli większe wydatki rynkowe są jakimkolwiek wskaźnikiem, to opłaca się to w realnych pieniądzach. Eksperci przewidują, że firmy wydadzą w tym roku ponad 242 miliardy dolarów, nawet w środku globalnej pandemii. Prawie pięćdziesiąt procent firm zamierza w tym roku zwiększyć częstotliwość dawania prezentów.

W związku z tym, że zbliża się największy sezon na wręczanie prezentów, chcieliśmy przedstawić Ci podstawowe informacje na temat tego, jak pokonać te przeszkody i dostarczyć klientom i pracownikom promocyjne prezenty, które są zgodne z tematem, budżetem i, co najważniejsze, na czas.

Po pierwsze, zrelaksuj się

Nadal masz mnóstwo czasu, aby zamówić i zrealizować spersonalizowane prezenty na nadchodzący sezon świąteczny. A my możemy Ci pomóc. Firma Ironmark działa od ponad 60 lat i przez ten czas zbudowaliśmy solidne jak skała relacje z partnerami z różnych branż. "Nie jesteśmy kucykiem jednej sztuczki", wskazuje SVP ds. sprzedaży w firmie Ironmark Scott Kravitz. "Możemy zaoferować naszym klientom wiele różnych opcji, gdy coś nie jest dostępne". Niezależnie od tego, czy chodzi o projekty druku wielkoformatowego, markowe towary czy inne potrzeby w zakresie druku, firma Ironmark może pomóc w pokonaniu wszelkich problemów związanych z łańcuchem dostaw. Na przykład, jeśli jeden partner doświadcza opóźnień, możemy współpracować z innymi partnerami w celu szybszego uzyskania tego elementu lub czegoś praktycznie identycznego.

Poznajmy więc niektóre z przedmiotów, które mają być popularne w tym roku:

Przełamanie zaległości w zakresie odzieży i wyrobów polarowych

Zawsze popularne przedmioty, markowa odzież i wyroby polarowe to prezenty, które już sygnalizują opóźnienie na święta. Jeśli jednak otworzysz swoje poszukiwania na niebieską koszulę, zamiast na niebieską koszulę w określonej marce, prawdopodobnie łatwiej będzie ją znaleźć. Ponieważ współpracujemy z wieloma różnymi dostawcami, możemy również spróbować znaleźć dokładną markę, której szukasz. Możemy skupić się bardziej na markach krajowych, aby wyeliminować zagraniczne opóźnienia w wysyłce. Tak czy inaczej, rozpoczęcie działań teraz oznacza, że możemy pokonać przeszkody i dostarczyć odzież i polary na czas.

Problemy z łańcuchem dostaw: Niedobór papieru

Niedobór papieru to nie tylko problem dla Twojej firmy, jeśli chodzi o komunikację z klientami, ale także duża część tego, jak firmy lubią rozprowadzać świąteczną radość. Wiele firm wysyła kartki z życzeniami, korzysta z billboardów i innych wielkoformatowych znaków, by dzielić się dobrą wolą. Ale papier to kolejny element, który ulega poważnym opóźnieniom, a nie chcesz przerywać komunikacji, gdy jest na to łatwy sposób.

Jaki jest sekret odblokowania tego zatoru? Firma Ironmark działa w branży drukarskiej (a więc i papierniczej) od początku swojej działalności i wypracowała godne pozazdroszczenia relacje z naszymi fabrykami, dostawcami i partnerami dystrybucyjnymi. W zależności od potrzeb klienta możemy z nimi współpracować w celu dostarczenia mu potrzebnego papieru - a także przechowywać go dla niego. Niedawno zrealizowaliśmy projekt związany z drukiem wielkoformatowym, w którym zakupiliśmy papier z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby upewnić się, że jest on gotowy i uniknąć niepotrzebnego szarpania się w ostatniej chwili (lub niepotrzebnych podwyżek cen). Możemy to zrobić również w przypadku dużych formatów, banerów i innych elementów. Kluczem jest myślenie z wyprzedzeniem. Teraz nie jest za wcześnie, aby przygotować się do świąt (lub innych przyszłych dni) z zakupem druku.

Wyprzedzanie innych trendów i zapasów towarów

Istnieje wiele przedmiotów, które są przewidywane do wyprzedania w tym sezonie. No pun intended, but backyard fire bowls (and their smaller hand warming/marshmallow roasting cousins) are super hot and can be beautifully imprinted with your logo. Te postrzegane prezenty wysokiej klasy odwracają głowy swoimi eleganckimi projektami i są doceniane za ich inteligentną praktyczność. Bez względu na to, czy stoją na podwórku, czy są mobilne podczas spotkania przy ognisku, wszędzie rozgrzewają serca. A jeśli chodzi o śledzenie trendów, dom pozostaje miejscem, w którym znajduje się serce, więc produkty, które celebrują spotkania i bycie w domu są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Przedmioty takie jak markowe koce, kubki i szklanki są mile widzianymi (domowymi) prezentami.

Po przeciwnej stronie przebywania w domu, produkty związane z przygodą są kolejnym obowiązkowym elementem tego sezonu, ponieważ świat otwiera się i ludzie nadal podróżują. Począwszy od bagażu, poprzez lodówki, aż po odzież sportową i wakacyjną - te przedmioty będą wylatywały z półek, więc warto je zdobyć już teraz.

Co z cenami?

Dobre pytanie. Problemy z łańcuchem dostaw to jedno, a ceny to drugie. Kravitz zauważa: "Ceny są zdecydowanie płynne, ale nie pozwól, aby to przeszkadzało, ponieważ nadal możemy konkurować. Możemy wymyślić rozwiązanie, a także pokazać Ci pewne alternatywy." Jest to prawdą w przypadku każdego produktu drukowanego, którego potrzebujesz. I ponownie, im wcześniej złożysz zamówienie, tym większe szanse na zapewnienie sobie konkurencyjnych cen.

Czas na prezenty!

To było trudne 18 miesięcy. Drobne gesty, takie jak markowe towary, mają ogromny wpływ na to, jak klienci czują się w Twojej firmie. Teraz nadszedł czas, aby podziękować im za to, że są z Tobą - i zachęcić ich do pozostania na rynku. Nie zapominaj też o swoich najważniejszych klientach - pracownikach. Możesz pokazać im, że Ci zależy i docenić ich ciężką pracę, którą wykonują w niełatwych warunkach. Od zwiększonej lojalności, przez lepsze morale, po silniejsze relacje, prezenty takie jak te dają przez cały rok.

Related Post: Wakacje w sierpniu

Na co więc czekasz? Mamy mnóstwo czasu, aby dostarczyć przedmioty, których potrzebujesz do ludzi, do których chcesz dotrzeć, niezależnie od tego, czy są to markowe towary, czy inne potrzeby związane z drukiem. Im dłużej czekasz, tym bardziej narażasz się na problemy z łańcuchem dostaw, wysokie ceny i całą masę problemów, których można uniknąć. Wielu z naszych partnerów ma zapasy, które możemy wykorzystać dla Ciebie już teraz. Naszym celem jest dostarczenie Ci tego, czego potrzebujesz w odpowiednim punkcie cenowym i w odpowiednim czasie. Więc nawet jeśli myślenie o nadchodzących świętach może wydawać się stresujące, nasza rada jest taka: zacznij planować już teraz.

Spodziewamy się, że ten trend utrzyma się co najmniej do pierwszej połowy 2022 roku. Aby poznać strategie i spostrzeżenia dotyczące tego, co dzieje się obecnie w zakresie wręczania prezentów korporacyjnych, zapraszamy 15 września na webinarium Corporate Gift Giving in 2021. Jeśli będziesz proaktywny, zostaniesz dobrze wynagrodzony dzięki terminowym produktom poligraficznym. A wdzięczni klienci i pracownicy będą Twoją najlepszą nagrodą.

Autor