Na co się zdecydować: fotoalbum czy fotoksiążka?

Bardzo dobre zdjęcia bez wątpienia zasługują na właściwą oprawę. Aby zaprezentować swoje najlepsze fotografie, warto wykorzystać takie rozwiązania, jak fotoksiążka bądź fotoalbum. Wiele osób zapyta w tym miejscu czym się one różnią i które z nich warto wybrać.

Fotoksiążka, czyli tańszy wybór

Jeżeli nie chcemy na nasze zdjęcia przeznaczyć zbyt dużej kwoty pieniędzy, warto zdecydować się na fotoksiążkę. Zdjęcia mogą zostać wydrukowane albo na matowych, albo na błyszczących kartkach. Do tego dochodzi niezwykle elegancka okładka, która sprawi, że zdjęcia będą miały jeszcze lepszą oprawę. Bez wątpienia jest to doskonała alternatywa dla klasycznych albumów fotograficznych, które znamy z wcześniejszych lat. Do zalet fotoksiążki zalicza się również poręczny rozmiar, niedużą wagę, możliwość wydrukowania zdjęć w bardzo dobrej jakości przy jednocześnie naprawdę przystępnej cenie.

Wszystko to sprawia, że fotoksiążka jest dobrym pomysłem na rodzinny album. Może także stać się świetną pamiątką z wakacyjnego wyjazdu. Poleca się ją zwłaszcza tym, którzy chcą wywołać dużą ilość fotografii. Druk cyfrowy najwyższej jakości zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników zdjęć. Fotoksiążka to również najlepszy wybór, jeśli chcemy zamówić nie jedną, a nawet kilkadziesiąt sztuk. Szczególnie, jeżeli zależy nam nie tylko na jakości, ale również na tym, aby usługa została zrealizowana dość szybko.

Fotoksiążka

Co ważne, zamawiając większą ilość, można być pewnym, że koszt wydruku jednej fotoksiążki zdecydowanie się zmniejszy. Wszystko dlatego, że wydruk większej ilości pozwala na optymalizację kosztów drukarni. Projekt wystarczy przygotować raz, a następnie wydrukować go tyle razy, ile zamówił klient. Warto podkreślić, że na ogół wycena fotoksiążki przygotowywana jest indywidualnie dla każdego klienta. Pozwala to na uzyskanie naprawdę atrakcyjnej ceny.

Fotoalbum, czyli bardziej bogaty wybór

Jeśli zależy nam nie tylko na wysokiej jakości druku samych zdjęć, ale również na tym, aby całość prezentowała się wyjątkowo, warto zdecydować się na fotoalbum. Do zalet należy zaliczyć między innymi rozdzielanie poszczególnych kart za pomocą przekładki, zastosowanie kapitałki czy publikacja zdjęć panoramicznych. Wszystko to sprawia, że w fotoalbumie zdjęcia prezentowane są w sposób dużo bardziej elegancki. Trzeba jednak pamiętać, że fotoalbum waży więcej niż fotoksiążka. Jednocześnie można w nim umieścić mniej zdjęć niż w fotoksiążce o takim samym formacie.

Fotoalbum najlepiej sprawdzi się na specjalne okazje, do których zalicza się na przykład ślub. CenaJeśli chodzi o różnice między fotoksiążką a fotoalbumem, to koniecznie trzeba wspomnieć o cenie. Różnica – jeśli w grę wchodzą produkty w podobnym wariancie – może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych. Dla wielu osób jest to naprawdę dużo. Technika wydrukuW przypadku fotoksiążek stosowana jest cyfrowa technika druku, która kosztuje mniej niż ta stosowana w przypadku fotoalbumów. Zdjęcia do fotoalbumów drukowane są z wykorzystaniem papieru światłoczułego, co gwarantuje doskonały efekt, ale jednocześnie wiąże się z większymi kosztami.

Autor