Jak zmaksymalizować zwrot z inwestycji w produkty promocyjne

Nigdy nie spotkałem przedmiotu promocyjnego, który by mi się nie podobał.

Długopisy, USB, parasole, ładowarki, gniazdka - wszystko jedno. Zawsze są ozdobą stoiska targowego, imprezy charytatywnej lub biznesowego spotkania networkingowego.

Odpowiedni przedmiot we właściwych rękach sprawi, że odbiorca będzie miał dobre nastawienie do Twojej firmy i zachowa prezent, dzięki któremu będzie pamiętał o Twojej marce.

W jaki sposób można zapewnić, że zakup produktów promocyjnych będzie najbardziej opłacalny? Najważniejsze jest, aby najpierw pomyśleć o swojej grupie docelowej. Kim jest Twój pożądany klient? Jakiego produktu by potrzebował? Pamiętaj, że im bardziej użyteczny przedmiot, tym dłużej odbiorca będzie go nosił - maksymalizując widoczność Twojego logo i wrażenia związane z marką.

Jeśli uda Ci się dopasować te kryteria do pory roku, wydarzenia lub sytuacji, w której znajdzie się Twoja grupa docelowa, gdy otrzyma produkt promocyjny (np. butelka na wodę podczas biegu charytatywnego), to jeszcze lepiej!

Podsumowując, oto najlepsze sposoby na maksymalizację ROI z produktów promocyjnych.

  1. Oblicz swój wskaźnik CPM
  2. Kupuj wcześnie
  3. Postaw na jakość
  4. Wybierz praktyczny przedmiot
  5. Skorzystaj z pomocy eksperta

Przeanalizujmy dokładniej każdą z najlepszych praktyk ROI w zakresie produktów promocyjnych.

Powiązane: Siła promocji - namacalny marketing w wirtualnym świecie

1. Oblicz CPM produktów promocyjnych

Materiały promocyjne to inwestycja marketingowa. Promujesz swoją nazwę z nadzieją, że odbiorcy będą stale postrzegać Twoją markę i będą o Tobie pamiętać. Zwykle przyczynia się to do tego, że obecni klienci kontynuują współpracę z firmą, a nowi potencjalni klienci pamiętają o marce, gdy są gotowi skorzystać z jej usług lub produktów.

Podobnie jak w przypadku każdego innego działania marketingowego, należy wziąć pod uwagę koszt za wrażenie (CPM), który zwykle oblicza się za tysiąc wyświetleń.

Aby to zrobić, należy podać przewidywaną liczbę wyświetleń, jaką może wygenerować dany produkt.

  • Poniżej znajduje się pięć najlepszych typów produktów promocyjnych, które generują najwięcej wyświetleń, zgodnie z danymi Advertising Specialty Institute.
  • Najwięcej wyświetleń generują torby, potem czapki, a następnie przybory do pisania, bluzy z kapturem i koszulki.

Następnie należy zastanowić się, ile produktów potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz tylko 50-100 sztuk danego przedmiotu, możesz pozwolić sobie na większy wydatek na jedną sztukę. Jeśli potrzebujesz 500-1 000+, Twój budżet będzie zupełnie inny.

Jak obliczyć ROI dla produktów promocyjnych?

  • Pomnóż oczekiwaną liczbę wyświetleń przez kwotę zamówienia i podziel przez całkowity budżet, aby zobaczyć koszt za jedno wrażenie.
  • Przykład: Firma zamawia na imprezę 200 toreb sportowych w cenie 8 dolarów za sztukę. Całkowita kwota inwestycji wynosi 1600 USD.
5772 wyświetleń x 200 sztuk = 1 154 400 wyświetleń
Całkowita inwestycja 1600$ / 1 154 400$
= 1,39 USD CPM

To połowa średniego wskaźnika CPM dla marketingu cyfrowego! Niezły ROI, biorąc pod uwagę, że torba sportowa będzie żyła dalej niż Google Display Network lub programowa reklama cyfrowa za 2,80 USD(źródło).

2. Kupuj wcześniej

Jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie "I" w "ROI" jest unikanie wszelkiego rodzaju opłat za pośpiech. Kupując artykuły promocyjne, przygotuj się na to, że będziesz musiał poczekać co najmniej 6-8 tygodni na produkcję i dostawę. W przypadku niektórych produktów czas ten może być nawet dłuższy, w zależności od dostępności produktu lub jego dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Jeśli organizujesz imprezę lub masz napięty termin, pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie pomyśleć o artykułach promocyjnych. Wcześniejsze przygotowanie i pozostawienie odpowiedniej ilości czasu na dostarczenie produktów pomoże Ci uniknąć niepotrzebnego stresu i opłat za pośpiech.

Powiązane: 10 przedmiotów promocyjnych, które ludzie na zawsze zatrzymują w swoich samochodach

3. Postaw na jakość

Może być kuszące, aby pójść na skróty, ale nie rób tego! Jeśli poświęcasz jakość, to jest to moment, w którym musisz wyznaczyć granicę. Ludzie potrafią rozpoznać, że produkt promocyjny jest tani lub źle wykonany, a nie jest to wrażenie, które chciałbyś wywołać. To po prostu sprawia, że Twoja firma wygląda źle!

Przedmioty niskiej jakości mogą się też szybciej zniszczyć, co prowadzi do ich wyrzucenia. A to nie jest sposób na uzyskanie stałego wrażenia u potencjalnych klientów. Ludzie dłużej przechowują przedmioty wysokiej jakości, więc to powinno być Twoim celem. Znalezienie okazji na zakup produktu jest świetne, ale upewnij się, że przedmioty spełniają standardy Twojej firmy.

4. Wybierz praktyczny przedmiot

Nikt nie chce prezentu, którego nie będzie mógł wykorzystać. Wybierając produkt promocyjny, zastanów się nad potrzebami swoich klientów, a następnie zdecyduj się na przedmiot, który będzie przez nich faktycznie używany. Gadżety techniczne, takie jak USB, ładowarki do telefonów, wkładki do uszu, gniazdka, czyściki do ekranów i podstawki do telefonów spodobają się pokoleniu millenialsów. Prowadzisz restaurację lub bar? Wyroby szklane i podstawki to świetny pomysł na prezent. Koszulki i torby mogą sprawić radość niemal każdemu, zwłaszcza jeśli są atrakcyjne i pasują do różnych typów sylwetki. Niezależnie od tego, co wybierzesz, upewnij się, że jest to coś, co Twoi docelowi odbiorcy uznają za przydatne.

Powiązane: 6 powodów, dla których warto skorzystać z usług eksperta ds. promocji

5. Skorzystaj z usług eksperta ds. promocji

Po usłyszeniu, jak skuteczne mogą być artykuły promocyjne, możesz być podekscytowany rozpoczęciem włączania ich do swojej strategii marketingowej. Jednak przy tak wielu stronach internetowych i przedmiotach do wyboru, może to być trudny teren do nawigacji i może być konieczne wezwanie eksperta ds. promocji.

Ekspert ds. promocji może pomóc Ci znaleźć najlepsze artykuły promocyjne na następne wydarzenie lub kampanię marketingową Twojej firmy. Pomoże Ci znaleźć odpowiedni prezent za odpowiednią cenę, a nawet może być w stanie uzyskać zniżki dzięki swoim kontaktom z określonymi dostawcami usług promocyjnych.

A co najlepsze? Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami. Rozpoczęcie poszukiwań z ekspertem od promocji może być doskonałym sposobem na zapewnienie, że kampania przebiegnie bezproblemowo, a Ty otrzymasz jak najwięcej za swoje pieniądze.

Produkty promocyjne mogą być świetnym sposobem na zwiększenie świadomości marki. Upewnij się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zmieścić się w budżecie, a jednocześnie otrzymać wspaniały produkt, który Twoi klienci będą chętnie używać i nosić. Jeśli chcesz zacząć włączać artykuły promocyjne do swojej strategii marketingowej, skontaktuj się z ekspertami od promocji w Ironmark już dziś!

Autor