Fotoksiążki: jakie kupić?

Masz dość oglądania zdjęć na ekranie komputera? Chciałbyś zamiast wirtualnych albumów mieć wreszcie coś, co jest bardziej namacalne? Postaw na naprawdę proste rozwiązanie. Zaprojektuj i zamów własną fotoksiążkę. Nawet ta o niezbyt wysokim standardzie nie będzie wygórowanym wydatkiem, a efekt, który uzyskasz będzie naprawdę niesamowity.

To osobista, wyjątkowa kolekcja, która została umieszczona w niezwykłej oprawie. Fotoksiążka to doskonały sposób na to, aby uporządkować prywatną kolekcję zdjęć. Przede wszystkim pozwala na wybranie spośród setek zdjęć tych, co bez wątpienia uznajemy za naprawdę dobre fotografie i odrzucenie tych, które niekoniecznie się nam podobają. Warto jednocześnie pamiętać, że odpowiednio przygotowana fotoksiążka może stać się wyjątkowym, indywidualnym prezentem dla kogoś bliskiego. Decydując się nawet na najmniejszy nakład pracy, trzeba przede wszystkim wybrać fotografie. Resztą może zająć się firma, której zdecydowaliśmy się powierzyć nasze zdjęcia.

Warto jednak pamiętać, że fotoksiążka będzie tym bardziej satysfakcjonująca, im więcej pracy zdecydujemy się w nią włożyć. Niezależnie jednak czy zdecydujemy się bardziej zaangażować w jej powstanie, czy też w większym stopniu zaufamy firmie, pewne decyzje musimy podjąć samodzielnie. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące:-formatu;-jakości papieru;-ogólnej kolorystyki;-okładki;-ogólnego charakteru szablonu.Udzielenie właściwych odpowiedzi będzie prostsze, jeśli zapoznamy się z dylematami, które musimy rozwiązać.

Wykonanie fotoksiążki

Rodzaje

Jeśli zdecydujemy się na najbardziej ogólny podział, to wyróżnimy dwie kategorie:-fotoalbumy;-fotoksiążki.Jeszcze nie tak dawno fotoksiążka kojarzyło się z albumami dostępnymi w księgarniach, które zadrukowane były zdjęciami znanych artystów. Dzisiaj jest to głównie album fotograficzny, w którym zamieszczamy własne, wybrane przez siebie zdjęcia.

Wydrukowane są one na dość cienkich kartkach, które są albo klejone, albo szyte. Okładka w takiej fotoksiążce może być albo miękka, albo twarda. Tym, co jest charakterystyczne dla fotoksiążki to sposób, w jaki łączone są karty. W związku z tym nie jest możliwe otwarcie stron w taki sposób, że ich powierzchnia jest idealnie płaska. Wiele osób sądzi, że fotoalbum to nic innego, jak bardziej luksusowa wersja fotoksiążki. Z kolei inni stoją na stanowisku, że nie należy łączyć tych produktów ponieważ zbyt wiele je różni. Odrębna jest nie tylko klasa, ale również technika, jaką zostały wykonane. Album zawsze ma twardą oprawę, która na ogół jest wyjątkowo elegancka. Kartki są sztywne i grube.

Na nich przykleja się zdjęcia, które wydrukowane zostały na papierze fotograficznym. Co ważne, otwiera się je tak, że powstająca powierzchnia jest płaska. W efekcie zdjęcia o większym formacie wyglądają jeszcze lepiej. Fotoalbumy to na ogół większy format niż fotoksiążka. Decydując się na fotoalbum, należy jednak pamiętać, że koszt będzie w tym wypadku zdecydowanie większy niż wówczas, gdy wybierzemy fotoksiążkę. Czasami jednak warto zapłacić nieco więcej.

Autor