Sezon na kolor

Jesień - sezon spektakularnych barw i nasyconych odcieni. Spacerując po parku czy przejeżdżając obok niekończących się rzędów kolorowych drzew, trudno nie dostrzec piękna tej pory roku (nawet w południowej Kalifornii!).

Inspiruje nas przemiana kolorystyczna liści na tle ciemnego, kolorowego nieba. A nasze ulubione kolory? Ciepłe pomarańcze i ciemne zielenie, a także popularny kolor sezonu - "Brandy Wine".

Ale uzyskanie tego idealnego koloru wymaga odrobiny planowania i badań. Wiemy, że wielu z Was może mieć na myśli popularny kolor Pantone i szuka odpowiedników wartości CMYK dla następnego nakładu. Mając to na uwadze, zebraliśmy kilka naszych najlepszych wskazówek, aby uzyskać właściwą paletę dla swoich projektów drukowania, prosto od naszych ekspertów jakości w GotPrint:

    Zawsze zalecamy wybór koloru z rzeczywistej tabeli papieru (takiej jak przewodnik po mostach kolorów Pantone, który pokazuje równoważne wartości CMYK), aby uzyskać najlepsze możliwe dopasowanie. Pamiętaj, aby wybrać papier powlekany lub niepowlekany, w zależności od papieru, na którym będziesz drukować. Ponieważ papierowe wzorniki są drukowane przy użyciu farby, są one lepszym wskaźnikiem ostatecznego odcienia niż wzorniki cyfrowe. Wybierając wartości kolorów, należy pamiętać, że plik CMYK, w którym umieszczono dużą ilość farby (szczególnie ciemnej) na wszystkich czterech płytach kolorowych, spowoduje nasycenie papieru i offset (termin branżowy oznaczający niepożądane przeniesienie mokrej farby z zadrukowanego arkusza na inną powierzchnię stykającą się z arkuszem). Chociaż offset występuje głównie w przypadku materiałów niepowlekanych, warto upewnić się, że maksymalna ilość farby dla Twoich plików wynosi 300% lub mniej. Konwersja plików z kolorów spotowych Pantone na kolory procesowe CMYK może spowodować przesunięcie kolorów, ze względu na fakt, że kolory spotowe nie są obsługiwane przez CMYK. Z tego powodu zalecamy używanie kolorów procesowych CMYK na początek, a jeśli konwertujesz z kolorów spotowych Pantone na CMYK, dokonaj wszelkich niezbędnych korekt kolorów po konwersji. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie najpierw wzornika Pantone to Process, aby zobaczyć, jak będą wyglądać Twoje kolory po wydrukowaniu w CMYK.

Nasz kompletny przewodnik po kolorach, jak również instrukcje dotyczące konwersji trybu kolorów, można znaleźć tutaj.

Autor