Nowy rok...nowe postanowienia

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim nowy, świeży początek i okazja do poprawy tego, co postanowiłeś zmienić. Postanowienie noworoczne to świetny sposób, aby jak najlepiej wykorzystać ten rok i rozpocząć go z dobrej strony.

Czy myślisz już o swoim? Wiemy, że mamy całą listę uchwał (lub raczej pomysłów i ulepszeń) na nowy rok, i co chcielibyśmy zrobić w GotPrint, ale kluczem jest, aby podejść do tego we właściwy sposób. Więc czy masz osobiste postanowienia lub te związane z kariery lub firmy, ważne jest, aby mieć strategię dla swoich uchwał, aby zapewnić, że trzymasz się go.

Nasze najważniejsze wskazówki dotyczące postanowień noworocznych:

1. Miej cel Po pierwsze, określ swój cel i dlaczego jest on dla Ciebie ważny. Co z tego wyniknie? Kiedy już poczujesz się pewnie co do swoich postanowień, znajdź dokładne liczby i wyznacz sobie wstępny termin, aby mieć coś konkretnego do osiągnięcia. W przeciwnym razie nie będziesz wiedział, czy udało Ci się je osiągnąć. Ale kiedy już to zrobisz, poczujesz się o wiele pewniej i będziesz mógł przejść do innych celów.

2. Zaplanuj to. Musisz wiedzieć, jak planujesz osiągnąć swój cel, więc zrób listę konkretnych kroków (małych), które można podjąć, aby się tam dostać. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że kroki powinny stopniowo wzrastać w trudności, w przeciwnym razie ryzykujesz, że nigdy nie dostaniesz ich ukończonych.

3. Zrób pierwszy krok. Najtrudniejsza część jest zawsze pierwszy krok, więc tak długo, jak można to zrobić, można stopniowo przejść do kroku 2, a po tym, krok 3 i 4 staną się łatwiejsze. Wyrób w sobie nawyk, a cały proces po pewnym czasie stanie się o wiele łatwiejszy. Wkrótce, to będzie jak w zegarku!

4. Bądź otwarty na dokonywanie pewnych poświęceń. Nie mamy czasu, aby zrobić to wszystko, więc zrób listę zadań, które nie są ważne. Na przykład, możesz zacząć od wypisania małych, czasochłonnych spraw, które możesz zlecić innym, lub zadań, które czujesz, że musisz zrobić, ale tak naprawdę nie musisz.

Zadaj sobie pytanie, czy któreś z tych zadań jest w ogóle potrzebne. Czy pozwolą Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy, czy są cenne dla Twojej kariery? Jeśli nie są, to prawdopodobnie możesz je poświęcić. Wszyscy wiemy, że są pewne zadania, które musimy wykonać, takie jak płacenie rachunków i wypełnianie naszych podatków, a inne, na których tak naprawdę nie musimy się skupiać, takie jak czytanie każdego e-maila, który otrzymujemy w naszej skrzynce odbiorczej.

Jeśli znajdziesz się zbyt zajęty na cokolwiek nowego, nie mówiąc już o noworocznych postanowieniach, to musisz wygospodarować trochę czasu w swoim harmonogramie, pozbywając się zadań, które są zbędne. Kiedy można dokonać tych zmian, można rzeczywiście zobaczyć pewne pozytywne wyniki i krzyż kilka tych uchwał z listy.

Autor